Drodzy Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkołach 😷od najbliższego poniedziałku, czyli od 16.03.2020, do momentu, kiedy przedszkola i szkoły nie wznowią działalności, we wszystkich grupach będziemy zapewniać tymczasowe rozwiązanie zastępcze.

❇️Będą to LEKCJE ONLINE "NA ŻYWO" Z LEKTORAMI (polskimi oraz native speakerami), którzy na co dzień uczą dzieci 😍

❇️W PONIEDZIAŁEK RANO otrzymają Państwo MAILE z dostępem do wirtualnych klas :-)

❇️Lekcje te będą PEŁNĄ KONTYNUACJĄ PROGRAMU nauczania w oparciu o podręczniki, z których dzieci korzystają w naszej szkole.

❇️Lekcje będą odbywać się w STANDARDOWYCH GODZINACH nauki:

- grupa "Give Me Five 4" poniedziałek/środa g. 16.00-17.30,

- grupa "Give Me Five 5" wtorek/czwartek g. 17.00-18.30,

- grupa "Give Me Five 6" poniedziałek/środa g. 17.35-19.05,

- grupa "Speakout - intermediate" wtorek/czwartek g. 18.35-20.05.

❓Jak przygotować się do zajęć ❓

✅ w pokoju, gdzie dziecko będzie przebywać należy wyłączyć inne źródła dźwięku - muzykę, telewizor itp.

✅ dziecko musi mieć przy sobie podręcznik z naszych zajęć

✅ należy sprawdzić czy dźwięk w komputerze jest włączony (oraz czy włączone są głośniki/słuchawki)

✅ dziecko podczas trwania zajęć otwiera tylko stronę z wirtualną klasą - nie otwiera w międzyczasie innych zakładek w przeglądarce (wiele otwartych stron może spowolnić internet oraz spowodować, że dzieci nie będą skupione na lekcji)

❓ Jak zalogować się na zajęcia online ❓

➡️nie trzeba instalować żadnych programów (będziemy korzystać z platformy clickmeeting),

➡️używamy przeglądarki Chrome,

➡️ podczas zajęć dzieci nie korzystają z kamerek internetowych - dzieci widzą nauczyciela, nauczyciel nie widzi dzieci,

➡️w poniedziałek rano otrzymają Państwo mailowo link do wirtualnej klasy,

➡️link będzie aktywny w godzinach trwania lekcji,

➡️ jeśli klikniemy w link wcześniej - otworzy się strona "poczekalni", która w momencie rozpoczęcia się lekcji automatycznie przeniesie dzieci do wirtualnej klasy,

➡️ żeby wejść do wirtualnej klasy dzieci będą musiały podać swoje imię oraz adres mailowy (może to być adres rodziców jeśli dzieci nie mają swojego, podanie adresu jest wymogiem serwisu clickmeeting),

➡️ jeśli dzieci będą miały jakiekolwiek problemy z wejściem do wirtualnej klasy lub problemy techniczne podczas zajęć będą mogły w każdej chwili zadzwonić do lektora prowadzącego zajęcia pod nr tel. 666 674 736, żeby otrzymać pomoc w razie wszelkich problemów.

Zachęcamy Państwa do pomocy dzieciom przy pierwszym logowaniu na lekcję. Pozwoli to, szczególnie młodszym dzieciom, oswoić się z nową dla nich sytuacją.

Będziemy wdzięczni za otwartość na taką formę nauki. Dla nas wszystkich jest to nowość, zależy nam jednak, aby dzieci utrzymały kontakt z językiem angielskim. Chcemy zminimalizować wpływ obecnej sytuacji na rozwój kompetencji językowych Waszych dzieci. Zachęcamy do współpracy - wierzymy, że działając razem, możemy to osiągnąć 💪💚

Centrum Kształcenia SMART

© 2019 by Centrum Kształcenia SMART.